Ured Studentskog zbora Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku
szbor.os{at}gmail.com
Uredovno radno vrijeme: prema prethodnoj najavi
Back

Odluka o raspisivanju Natječaja za financiranje studentskih programa u 2023. godini

Raspisuje se Natječaj za studentske programe u 2023. godini za razdoblje od 28. travnja 2023. godine do 20. svibnja 2023. godine (u 23:59 h).

Na Natječaj za studentske programe moguće je prijaviti programe koji su održani ili će se održati u kalendarskoj godini u kojoj je Natječaj raspisan te moraju započeti i biti završene u kalendarskoj godini u kojoj je Natječaj raspisan.

Prihvatljivim troškom programa smatraju se izravni troškovi programa i to prema kategorijama kako slijedi:

• troškovi usluga koje pružaju fizičke ili pravne osobe koje sudjeluju u provedbi programa, a koji nisu zaposlenici korisnika;
  • troškovi smještaja;
  • troškovi prijevoza sudionika programa;
  • troškovi sudjelovanja na edukacijama (kotizacije);
  • troškovi vezani uz organizaciju programa;
  • troškovi najma prostora i opreme za provedbu programskih aktivnosti;
  • troškovi hrane i pića sudionika programskih aktivnosti;
  • troškovi promidžbe i vidljivosti (priprema, oblikovanje, prijevod, tisak promotivnog materijala, uspostava i održavanje mrežnih stranica, troškovi zakupa medijskog prostora);
  • drugi troškovi izravno vezani uz provedbu programskih aktivnosti.

Neprihvatljivim troškom smatraju se kako slijedi:

• troškovi domjenaka koji iznose više od 1/3 ukupnog proračuna programa;
  • materijalni troškovi poslovanja studentskih organizacija;
  • troškovi nabave opreme za provedbu programskih aktivnosti (namještaja, informatičke i telekomunikacijske opreme, uredske opreme, opreme za slobodne/društvene aktivnosti);
  • dnevnice;
  • odlazak na stručne i sportske događaje u okviru nastave (terenska nastava i sl.);

Programske aktivnosti koje su neprihvatljive za financiranje iz sredstava osiguranih Natječajem Studentskog zbora Sveučilišta:

• programi strukovnih i drugih udruga čija se djelatnost financira po zasebnim propisima u RH (imaju zasebnu stavku u državnom proračunu),
  • programi koji nisu rezultat studentskih aktivnosti i troškovi koji nisu bazirani na dobrovoljnom radu,
  • studentske brucošijade i zabave,
  • odlazak na stručne prakse i športske događaje u okviru nastave (npr. terenska nastava),
  • programi čija realizacija nije predviđena isključivo u kalendarskoj godini u kojoj se Natječaj raspisuje, osim ukoliko je zbog nepredviđenih okolnosti nužna manja izmjena termina realizacije,
  • programi koji imaju neprovediv financijski plan (proračun) realizacije.

Prijave studentskih programa podnose se na online obrascu na poveznici programi.unios.hr, a postupak prijave i evaluacije programa izvršava se na način propisan Pravilnikom o raspodjeli financijskih sredstava Studentskog zbora Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku za studentske programe studentskih organizacija Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, pročišćeni tekst i tekstom ove Odluke.

Pravilnik i Odluka o raspisivanju Natječaja objavljuju se na internetskim stranicama Studentskog zbora Sveučilišta u Osijeku na szos.unios.hr i stranici Sveučilišta.
www.unios.hr.

Dodatne informacije prijavitelji mogu dobiti putem e-mail adrese szbor.os@gmail.com.

PREUZMI ODLUKU

Stjepan Čurčić