Tamara Mazur izabrana za v.d. predsjednicu SZOS-a

Na izvanrednoj sjednici održanoj 7. ožujka 2019. godine za vršiteljicu dužnosti predsjednika do konstituiranja novog saziva Studentskog zbora Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku izabrana je kolegica Tamara Mazur, studentica 2. godine diplomskog studija na Filozofskom fakultetu u Osijeku.

Što nam poručuje kolegica Mazur možete pročitati u nastavku.

Poštovani kolege i kolegice,

prije svega, voljela bih se svim dosadašnjim članovima Studentskog zbora Sveučilišta, a tako i prethodnicima i prethodnicama na mjestu predsjednika istog, zahvaliti. Upravo dosadašnji rad, napor, ali i suradnja sa studentima, profesorima, stručnim suradnicima i tijelima, upravom Sveučilišta i rektorom dokaz su mogućnosti napretka kada se rad i trud temelje na uvažavanju različitih mišljenja i zajedničkom djelovanju. Također, ne mogu i ne smijem izostaviti opisati da mi je neizmjerna čast stupiti na mjesto v.d. predsjednika ove Skupštine, predstavničkog tijela svih studenata osječkog Sveučilišta u Osijeku. Mnogo toga se učinilo i poboljšalo tijekom mandata sadašnjeg saziva čiji sam član. No, mnogo toga je još i potrebno učiniti iako predstoji sam završetak mandata ovoga saziva Skupštine. Ovim bih putem voljela podsjetiti da se nadam potpunoj i uspješnoj suradnji u sljedećim aktivnostima;

• raspisivanju i provođenju Natječaja za financiranje studentskih programa u 2019. godini kojim se financiraju projekti studentskih zborova sastavnica Sveučilišta, studentskih udruga i pojedinih studenata pojedinaca

• pregovori s upravom Sveučilišta u pogledu izmjena i dopuna Odluka o linearnom modelu studiranja

• organiziranju najdugovječnije manifestacije u gradu Osijeku – Osječkog ljeta mladih – koje će se ove godine održati 39. put zaredom

• pojačavanje promotivnih aktivnosti s ciljem poticanja i promicanja studenskog aktivizma kroz volontiranje u studentskim zborovima i studentskim udrugama na Sveučilištu

• informiranju studenata o provođenju redovnih izbora za članove Studentskog zbora Sveučilišta i studentskih zborova sastavnica Sveučilišta za razdoblje od 1. listopada 2019. do 30. rujna 2021. godine i još mnogo aktivnosti iz djelokruga rada Studentskog zbora Sveučilišta.

Uloga studentskog zbora jest nastojati da se poboljšaju uvjeti studiranja i života tijekom istog za sve Studente Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, stoga vas, drage kolege i kolegice, u ime svih članova Studentskog zbora Sveučilišta pozivam da nam se svima obratite s prijedlozima za napredak, idejama za suradnju ili problemima (oko čega se nadam da će se pojavljivati što manje).

Najsrdačnije zahvaljujem članovima Skupštine na ukazanom povjerenju, a samim time i svima Vama dragi kolege i kolegice. Po pitanju ishoda u svemu navedenome očekujem uspjeh koji ne može izostati s obzirom na uloženi trud i trud koji tek predstoji uložiti.

S poštovanjem,

Tamara Mazur,